Festiwal światła w Berlinie.

Zapraszamy do Berlina !

Festival of Lights Berlin 2020 -nie tylko dużo jest nowego, ale też trochę inaczej – bo po raz pierwszy odbędzie się w specjalnej edycji. Motto tego specjalnego formatu: „Razem lśnimy”.W ramach tego Berlin zabłyśnie po raz 16. od 11 do 20 września!

Festival of Lights 2020 to galeria sztuki na świeżym powietrzu z ponad 90 wspaniałymi dziełami sztuki w 86 lokalizacjach, rozsianych po całym Berlinie na około 168 kilometrach kwadratowych. Wszystkie iluminacje zapalają się codziennie między 20:00 a północą, chyba że zaznaczono inaczej.

Budynek sądu w Berlinie. Niestety, nie do zwiedzania.

Wętrza wykorzystywane są jako plany filmowe – co roku sale, foyer czy schody są rezerwowane średnio do 40 razy.

Gmach sądu przy Littenstrasse z imponującym holem wejściowym, imponującą klatką schodową oraz sale z historycznym wyposażeniem są obiektami zainteresowania nie tylko filmowców. Niestety, turyści nie mogą zwiedzac obiektu. Zapraszamy do Berlina na zwiedzanie innych równie atrakcyjnych wnętrz budowli berlinskich.

Muzeum Judaizmu Berlin

Muzeum Żydowskie, Berlin Lindenstrasse.W niedzielę (23 sierpnia), po ponad dwóch latach przygotowań, zostanie otwarta nowa wystawa stała w Muzeum Żydowskim. W budynku na Kreuzbergu zaprojektowanym przez architekta Daniela Libeskinda, historia i teraźniejszość Judaizmu jest przedstawiona na 3500 metrach kwadratowych. Wystawa przedstawia życie Żydów w Niemczech od średniowiecza do współczesności.Wystawa ma na celu ukazanie relacji między Żydami a ich nieżydowskim środowiskiem. „Chodzi o kwestie wykluczenia, przynależności, tożsamości i różnorodności ” – powiedział kilka miesięcy temu dyrektor muzeum Hetty Berg, przygotowując wystawę. Zapraszamy!

Zdjęcie: dpa / Jörg Carstensen