Muzeum Judaizmu w Berlinie, Jüdisches Museum Berlin

Muzeum Judaizmu w Berlinie

Muzeum Żydowskie w Berlinie zostało otwarte w 2001 r.Już w okresie przed upadkiem muru berlińskiego w 1989 r. trwały rozważania o założeniu Muzeum Żydowskiego w zachodniej części Berlina. Muzeum Żydowskie w Berlinie przybliża historię niemiecko-żydowską. Jego niezwykła architektura stanowi wyzwanie dla odwiedzających

Wystawa stała i wystawa „Witamy w Jerozolimie”a także „Ogrody Wygnania

Budynek muzeum jest niezwykle atrakcyjny. Oprócz tego zobaczymy Wieżę Holokaustu i instalację „Fallen Foliage” autorstwa Menashe Kadishmanna. Warto również zobaczyć galerię Erica F. Rossa na parterze budynku ze zmieniającymi się prezentacjami. Obecnie można zobaczyć instalację „poniżej” Micha Ullmann i pracę Edmunda de Waala. Rafael Roth Gallery (dawne centrum edukacyjne) wita gości instalacją świetlno-dźwiękową „res.o.nant” artysty Mischa Kuball.
Ucz się, postrzegaj i zastanawiaj się – Muzeum Żydowskie w Berlinie opowiada historię Żydów w Niemczech. Architekt Daniel Libeskind stworzył budynek muzeum, który wygląda jak złamana Gwiazda Dawida. Przez budynek przebiegają puste pokoje, zwane pustkami. Te zimne, nieoświetlone betonowe szyby są niedostępne, z wyjątkiem pustki pamięci. Pozwalają odwiedzającym fizycznie doświadczyć pustki stworzonej przez Holokaust.