Berlin-Umweltzone 2022 -zielona plakietka w roku 2022


Berlin – Przyjazd autem – Umweltzone/zielona plakietka -2022
W Berlinie obowiązuje strefa zielona/ekologiczna, czyli tzw. Umweltzone. Granica zielonej strefy (od południa) znajduje się przy wjeździe do miasta na Tempelhofer Damm. Przewodnicy po Berlinie często umawiają się z turystami w tym miejscu. Znajduje się tam również Park& Drive. Można zostawić bezpiecznie auto.
Aby wjechać autem do centrum miasta Berlina, w strefę zieloną należy posiadać naklejkę UMWELTZONE. Czyli posiadać wszelkie katalizatory wymagane przez ochronę środowiska. Jeśli nie posiadamy, otrzymamy mandat przy ewentualnej kontroli. Wysokość mandatu to 40 Euro. Naklejkę można zamówić przez Internet a w Niemczech na stacjach ADAC i niektórych benzynowych. Pamiętajmy o tym przed wyjazdem do Berlina. Nawet nowe auta produkcji 2022 muszą mieć tę naklejkę. Koszt naklejki to 5 Euro (2022)

Jeśli decydujemy się zwiedzić Berlin z przewodnikiem, optymalna opcja jest pozostawienie auta na jednym z parkingów Park &Ride i przemieszczać się wspaniale zorganizowaną komunikacja miejska w Berlinie. Metrem, kolejką naziemną i autobusami miejskimi dotrzemy do wszystkich atrakcji Berlina Wschodniego i Zachodniego.

Większość czasu zwiedzania Berlina z przewodnikiem odbywa się pieszo. Proponujemy turystom rejsy statkiem po Szprewie. Z perspektywy statku można zobaczyć wszystkie nowoczesne i zabytkowe obiekty Berlina. Zwiedzanie Berlina z polskojęzycznym przewodnikiem to minimum 5 godz.