Co warto zwiedzić w Berlinie -wiosna 2022


Jeśli chcesz odkryć skarby sztuki przesiąknięte historią, nie możesz pominąć wizyty na Wyspie Muzeów w Berlinie.
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.
Przewodnik po Berlinie poprowadzi Państwa na Wyspie Muzeów .Zarezerwuje bilety wstępu, zaproponuje bezpłatne foldery wydawnictw muzealnych. Wszystkie obiekty muzealne i eksponowane w nich kolekcje są ze sobą powiązane merytorycznie. Na Wyspie Muzeów znajdują się następujące świątynie sztuki:
Stare Muzeum, Nowe Muzeum Stara Galeria Narodowa Muzeum Bodego, Muzeum Pergamońskie Galeria Jamesa Szymona. Pomiędzy wizytami w poszczególnych obiektach można odpocząć i relaksować się na terenach zielonych lub w kawiarniach w pobliskim
Hackescher Markt .Jeśli chcesz oszczędzić sobie kolejki, zarezerwuj bilet na Wyspę Muzeów z wyprzedzeniem lub poproś o to przewodnika po Berlinie
Pozostałę zabytki Berlina które warto zobaczyć wiosną 2022roku: Pomnik pomordowanych Żydów -Nie ma ciemniejszego miejsca w historii Niemiec niż narodowy socjalizm. Dla upamiętnienia ofiar tego czasu w Berlinie wzniesiono labiryntowy pomnik Holokaustu. Pomnik składa się z 2711 stel i podziemnej sali wystawowej-Muzeum Holokaustu.

Decydującym rozdziałem w niemieckiej (zwłaszcza w Berlinie ) historii jest podział Niemiec. Przez stolicę przebiegał Mur Berliński, dzieląc mieszkańców na tych mieszkajacych po zachodniej/demokratycznej części i wschodniej. Każdy, kto chciałby zobaczyć mur berliński może to zrobić w East Side Gallery nad brzegiem Szprewy. Ściana muru została kolorowo pomalowana w latach 90-tych przez 118 artystów. Na Potsdamerplatz przewodnicy w Berlinie opowiadają na temat historii muru berlińskiego. Tam tez znajdują się pozostałe fragmenty muru. Adres galerii East-West:
Mühlenstraße 3-100, 10243 Berlin

Podobno są Berlińczycy, dla których widok na wieżę telewizyjną jest absolutnie niezbędny (podczas szukaniu mieszkania.) Jest jednym z priorytetów. . Tak czy inaczej, warto podjechać na Alexanderplatz, aby zobaczyć berlińską wieżę telewizyjną w pełnej krasie. Jeśli chcesz więcej , powinieneś udać się do restauracji z panoramą Sphere. Po prostu cudowne doznania. Zdecydowanie powinieneś wcześniej zarezerwować bilet wstępu na wieżę TV lub poprosić o to przewodnika po Berlinie.