Futurium w Berlinie

Futurium to nowe centrum kształtowania przyszłości w berlińskiej dzielnicy rządowej.Do obiekt interaktywny, pierwszy taki w Europie. Otwarcie nastąpiło we wrześniu 2019 r. Jest obiektem, w którym odpowiedzi znajdą wszyscy zainteresowani przyszłością naszej planety i kształtowaniem tej przyszłości. W tym wyjątkowym obiekcie znajdziemy wystawy interaktywne, laboratoria doświadczalne, jest to miejsce dialogu i konferencji. Wstęp do Futurium na wystawy stałe jest gratisowy.

Futurium oferuje przestrzeń do kreatywnych warsztatów oraz wizjonerskich pomysłów. Idea Futurium: eksploruj, testuj, dyskutuj. Futurium pozwala odwiedzającym spojrzeć w świat przyszłości. Pokazuje wyzwania przyszłości i różne elementy składowe tejże, którymi można kształtować przyszłość. Futurium jest także miejscem spotkań: polityka, nauka, biznes i społeczeństwo spotykają się, aby wymieniać poglądy i pomysły na przyszłość.
Niezwykła wystawa znajduje się pierwszym piętrze. Przedstawia wizjonerskie obrazy multimedialne, na które można spojrzeć i doświadczyć. Wystawa daje odpowiedź na pytanie: jak mogłaby wyglądać przyszłość? Jak będziemy żyć i pracować za dziesięć lub sto lat? Jaką żywność będziemy produkować i jakich form energii używać ? Technologia, przyroda lub społeczeństwo zajmują centralne miejsce w Futurium. Odwiedzający są zaproszeni do odkrywania różnych przyszłych opcji i do samodzielnego decydowania, która przyszłość jest dla nich pożądana i jak mogą ją kształtować.